שלום אורח, לחץ להתחבר    הודעות אישיות    דף אישי    שכחתי סיסמא
אודות | צור קשר | פרסום באתר 

women

חסוך זמן וכסף!
שירות אישי למחפשי בעלי מקצוע לבית או לבניין!

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או התקשר אלינו לטלפון:

phon 072-2222150

פורום שיפוץ ובינוי, איטום ובידוד

מדור שיפוץ הבית  | מאמרים | קישורים | שאלות נפוצות | הודעות מנהל | פניה למנהל הפורום

שיפוצים - כל הנושאים הקשורים לשיפוצים, בעלי מקצוע מומלצים, קבלנים מומלצים וכל מה שעולה על הדעת בנושא זה. מנהל הפורום הוא מומחה בתחום זה וכדאי להעזר בשרותיו.
מנהל הפורום:
דורון ט.

פורום שיפוץ ובינוי, איטום ובידוד

שתף את התוכן ברשת


תוכן הודעה בפורום
תגובה בפורום | חזרה לפורום


תודה דורון עצותיך בפורום חיזקו את בטחוננו להתחיל נושא:
שיפוץ2015 נשלחה על ידי:
08/09/2014 13:09:00 בתאריך:
גוף ההודעה:
אז נעשה ונצליח ולהמשך ננצל את הזמנתך לפנות אליך טלפונית במידת הצורך. לפחות ברור לנו כעת שגם בשיפוץ בית משותף לא חייבים להיות פראיירים ולהיגרר לפי שמועות לקבלנים חאפרים, אלא לדרוש בתקיפות לקבל תמורה הולמת עבור תשלומים של עשרות אלפי ש"ח לכל דירה.
שתף חברים:

תגובות להודעה:

07/09/2014 09:28:00 שיפוץ2015   שיפוץ בית משותף בתל-אביב באמצעות חברת עזרה וביצרון   הודעה עם תוכן
אנחנו בניין משותף בן 51 שנה בתל-אביב שלא בוצע בו שום שיפוץ מאז הקמתו. כעת אנחנו בודקים את האפשרויות לבצע שיפוץ חיצוני כולל של הבניין. השאלה שלי לפורום - האם יש חסרונות ובעיות בביצוע השיפוץ באמצעות החברה העירונית "עזרה וביצרון" (שתפקידה העיקרי - לאפשר לדיירים לשלם עבור השיפוץ בתשלומים עד 4 שנים) ? כי לכאורה קיים כאן מילכוד באופן ההתקשרות - שכן הדיירים חייבים לשלם מראש ל"עזרה וביצרון" את מלוא הסכום של השיפוץ (סכומים שנעים בין 40 ל- 60 אלף ש"ח לדירה - בהתאם לגודל היחסי), וזה בניגוד לאופן התשלום בהתקשרות ישירה עם קבלן-שיפוצים, שאז אתה משלם עבור כל שלב שמסתיים במועד גמר הביצוע של השלב הזה. החשש העיקרי הוא לקבל עבודה באיכות נמוכה יותר מאשר בהתקשרות ישירה עם קבלן.
07/09/2014 09:55:00 דורון ט   שיפוץ ע״י עזרא ובצרון     
אין ספק שתקבלו עבודה ברמה פחותה מזו של קבלן פרטי ואין ספק כי חברת עזרא ובצרון גוזרת קופון לא קטן על השרות מאחר והיא לאחר קבלת העבודה יוצאת למכרז בין הקבלנים הרשומיםאולי באמצעי אצלה במכרזי מסגרת ונותנת את העבודה לזול מבנהם. אם לא יהיה מפקח מטעמכם במקום מה שהם בטוח לא יסכימו אתם תקבלו עבודה גרוע עם המון סבל ועגמת נפש במחיר יקר כספית ונפשית אולי בתנאי תשלום נוחים
07/09/2014 10:22:00 שיפוץ2015   שיפוץ ע"י עזרה וביצרון        
תודה דורון. הבנתי מדבריך שמינוי מפקח מטעם הדיירים אמור לפתור את החששות מאיכות עבודה נמוכה של קבלן מטעם עזרה וביצרון. אבל הבנתי (מהחוזים הסטנדרטיים של עזרה וביצרון) שבכל מקרה עזרה וביצרון מציבים בכל פרוייקט שיפוץ מפקח מטעמם והוא זה שעובד ישירות מול הקבלן בשטח. אז שאלתי אליך האם מובטח לנו שלמפקח מטעמנו יהיו בכלל סמכויות כלפי המפקח וכלפי הקבלן של עזרה וביצרון שהרי לפי החוזה בין נציגות בית משותף לבין הקבלן נקבע שהמפקח של עזרה וביצרון הוא שמאשר באופן בלעדי לתשלום את סעיפי העבודות שמסתיימים
07/09/2014 10:35:00 דורון ט   חייבים לעגן זאת החוזה מולם אחרת זה חסר ערך            
07/09/2014 11:25:00 שיפוץ2015   שיפוץ בית משותף בת"א - איך מוצאים קבלן טוב ואמין               
מזל שהעליתי בפורום את ספקותיי בעניין איכות הביצוע של השיפוץ שמקבלים ב"מסלול של עזרה וביצרון". מדבריך דורון עולה בבירור החשש שמה שמקבלים בסוף השיפוץ של "עזרה וביצרון" לא יהיה שווה לתשלום של 50000 ש"ח לדירה (בממוצע) ובמקרה הרע נקבל את אותו בניין מיושן ומכוער עם מריחה דקה של שליכט שתחזיק מעמד שנים ספורות בלבד. חבל על הכסף. אז איך מוצאים קבלן פרטי לביצוע שיפוץ חיצוני של בניין בת"א בהתקשרות ישירה איתו. איפה יש את המידע של הערכה מקצועית אמינה של קבלני שיפוצים וללא התבססות על שמועות והערכות סובייקטיביות ולא מקצועיות של דיירים ?
07/09/2014 19:10:00 דורון ט   ראשית עליכם להזמין יועץ מלווה בניה / מפקח                  
שיעבור אתכם על כל מה שאתם רוצים לעשות ויערוך כתב כמויות אומדן שיהווה בסיס להתמחרות עם קבלנים אותו אדם גם יוכל לערוך עבורכם את המכרז ולפקח על העבודה שתבוצע בהתאם לחוקים התקנות והתקנים ועל הצד הטוב ביותר אם ברצונכם פרטים נוספים ניתן לפנות אלי בטלפון 050-5271788 דורון ואשמח להסביר ולעזור
07/09/2014 21:51:00 שיפוץ2015   דורון העצות שלך עוררו אותנו למצוא פתרון מעשי                    
בהתחלה היה נראה לנו ששיפוץ הבניין שלנו בת"א יכול להתבצע רק באמצעות "עזרה וביצרון" פשוט בגלל שהם היחידים שמאפשרים לכל דייר לפרוס את התשלומים למשך כארבע שנים. אבל הבנתי ממך דורון שבגישה מאולצת כזאת (בגלל קשיי מימון של הדיירים) נקבל בסוף איכות שיפוץ עלובה של הבניין, ואולי עדיף לא לשפץ בכלל מאשר לזרוק עשרות אלפים ולקבל מריחת שליכט בבחינת אותה גברת זקנה ומכוערת עם קצת איפור. לכן אימצנו היום את החשיבה כאן בבניין והגענו לפתרון המעשי שלהלן שאולי יתאים גם לבניינים אחרים במצב דומה.
החלטנו שכדאי לנו "לפתוח תיק שיפוץ" בעזרה וביצרון והעלות היא 2300 ש"ח לבניין ובשלב ראשון מקבלים מהם במסגרת התשלום הנ"ל כתב-כמויות מוכן לביצוע מכרז בין הקבלנים שלהם. וכאן החידוש שלנו - אנחנו נפיץ העתקים של כתב הכמויות הזה במכרז בין קבלני שיפוץ אחרים בעלי מוניטין ובסוף נשווה בין הצעות אלו לבין ההצעות של קבלני עזרה וביצרון. אני מקווה שנופתע לטובה ושיתברר שגם הכדאיות הכספית תהיה לוותר על פריסת התשלומים של עזרה וביצרון ויהיה עדיף אפילו לקחת הלוואה בנקאית עבור סכום כולל קטן יותר מאשר עם עזרה וביצרון.
ולסיכום בגישה כזו אנחנו הדיירים נשלוט וננהל את השיפוץ במקום שנהיה נשלטים וכבולים בגלל פיתוי של פריסת תשלומים.
07/09/2014 23:22:00 דורון ט   לפני שאתם מפיצים את המכרז של עזרה וביצרון                        
כדאי מאוד שמיש שהולך ללוות אותכם בפרויקט כמפקח יעבור על החומר של עזרה וביצרון ויראה שאין שם נקודות לא ברורות ושיש שם הנחיות ביצוע מוגדרות אחרת אתם תעמדו בתיסמונת השואל או התן שהקבלן יתחיל בהווווווווווווווווו וכמה שזה יהיה יוותר ארוך המחיר יהיה יותר גבוה שוב אני אומר אם תרצו להסברים יעוץ וליווי נתן לצור איתי שקר טלפוני ל 050-5271788 דורון שיהיה בהצלחה
08/09/2014 13:09:00 שיפוץ2015   ההודעה מוצגת     תודה דורון עצותיך בפורום חיזקו את בטחוננו להתחיל                          
אז נעשה ונצליח ולהמשך ננצל את הזמנתך לפנות אליך טלפונית במידת הצורך. לפחות ברור לנו כעת שגם בשיפוץ בית משותף לא חייבים להיות פראיירים ולהיגרר לפי שמועות לקבלנים חאפרים, אלא לדרוש בתקיפות לקבל תמורה הולמת עבור תשלומים של עשרות אלפי ש"ח לכל דירה.

eyeweb בניית אתרים לעסקים