שלום אורח, לחץ להתחבר    הודעות אישיות    דף אישי    שכחתי סיסמא
אודות | צור קשר | פרסום באתר 

women

חסוך זמן וכסף!
שירות אישי למחפשי בעלי מקצוע לבית או לבניין!

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או התקשר אלינו לטלפון:

phon 072-2222150

פורום עיצוב ופאנג שואי

מדור שיפוץ הבית  | מאמרים | קישורים | שאלות נפוצות | הודעות מנהל | פניה למנהל הפורום

הפורום יעסוק בכל הנושאים, ההיבטים והלבטים בנושאי עיצוב הבית, הגינה והבית המשותף, יישום רעיונות עיצוב באמצעות חומרים, רעיונות לעיצוב תוך התחשבות במגבלות וכן עיצוב על פי תורת הפאנג שואי.
מנהל הפורום:
מיכל הופמן- מנהלת הפורום.

פורום עיצוב ופאנג שואי

שתף את התוכן ברשת


תוכן הודעה בפורום
תגובה בפורום | חזרה לפורום


בדיחה בנושא בית קברות נושא:
יואב ס. נשלחה על ידי:
27/10/2005 19:55:00 בתאריך:
גוף ההודעה:
הי מירב ,
השלום לך?
וכמובן גם לך אורית .

אם יורשה לי בעניין בית קברות לבית , בדיחה קטנה:
פעם הם גרו מול הבית קברות ,
היום הם גרים מול הבית .

החיים הם בדיחה בעצם.
בדיחה רצינית למדי .

שנה טובה מירב ,
בריאות ושפע
ממני
יואב סגל
יועץ פנג-שואי
שתף חברים:

תגובות להודעה:

21/10/2005 20:39:00 אורית29   קניית דירה חדשה - איזה מיקום עדיף?   הודעה עם תוכן
אנו מתעניינים ברכישת דירה חדשה מקבלן מתוך מס´ בניינים המקיפים פארק גדול וארוך, שבמרכזו אגם עם מזרקה (ודגים וברווזים). כרגע יש לנו 2 אופציות:
1. דירה חדשה (בבנין בן 20 קומות) הפונה לכיוון פארק (חזית לכיוון מערב, וכך גם המרפסת שלי). הדירה פונה בדיוק לכיוון המזרקה שבאגם. מהצד השני של הפארק בנינים נוספים, בשורה (פונים גם הם לפארק והמרפסת שלהם פונה למרפסת שלי). מאחורי הבנין שלי שורה עם מס´ בנינים נוספים בני 20 קומות.מאחוריה עוד כ-2 בניינים ואז יש בית-עלמין, שהוא למעשה אחורי-צדדי (כיוון בין צפון- מזרח למזרח). מהמרפסת לא רואים את בית העלמין.
הבניין אמנם פונה לשטח פתוח- פארק, אך למעשה יש שורת בניינים מול (מצידו השני של הפארק) - בניינים נמוכים יותר בני 9-13 קומות.
2. דירה חדשה (בבנין בן 20 קומות) הפונה לכיוון פארק, לכל אורכו ונראית גם המזרקה (המרפסת, כמו גם חזית הבנין לכיוון צפון מזרח). מכיוון זה ניתן לראות את בית-העלמין, אולם בתוך מס´ שנים ייבנו שאר הבניינים (20 קומות לפחות) ואמורים להסתירו, ככל הנראה את כולו (אך יתכן מצב שהוא כן ישתקף מבין הבניינים - לא ניתן לדעת כרגע). בכל מקרה החזית אמנם לכיוון המזרקה אך גם לבית העלמין.
אשמח לשמוע דעתך, האם זה רע בית עלמין מלפנים או מאחור. נקודה נוספת שמציקה לי: בשני הבנינים הדירה אמנם פונה לכיוון האגם והמזרקה, אך למעשה בסלון אחת הספות (ה-דו) תהיה עם הגב לקיר של המרפסת, כך שבעצם המזרקה מאחורי ספת ישיבה זו.
אשמח לתשובה מהירה ובתודה מראש, אורית.
23/10/2005 15:03:00 רוני - דירה 19   לדעתי אופציה מס 1     
לא כדאיי לראות בעיניים בית קברות, אלה אם כן המחיר הוא בהתאם.
24/10/2005 17:52:00 מירב אייכלר - מנהלת פורום   תעדוף דירה     
אורית שלום,
קשה להמליץ מרחוק על דירה מבלי לראותה, על אחת כמה וכמה מבלי לבדוק את מפת הכוכבים המעופפים של כל אחת מהדירות.
כדי לחלץ את מפת הכוכבים המעופפים אני צריכה להיות נוכחת במקום. מפה כזו תבחן איזה סוג של אנרגיה נכנס מכיוון המרפסת, מכיוון דלת הכניסה, אילו אנרגיות נמצאות בחדרי השינה העיקריים (הורים, ילדים) ובשאר חלקי הבית. לכל בית נכנסים 8 סוגי אנרגיה, חלקן מועילות, חלקן בעיתיות, חלקן חיוניות.. ייתכן ואחת הדירות היא בעייתית מבחינה זו או לחילופין עדיפה על האחרת.
מאחר ואת משקיעה זמן רב, כסף ומאמץ, לבחור את ביתך העתידי - הייתי ממליצה לך בכל זאת לזמן יועץ פנג שואי שיגיע לשטח עצמו, ימדוד עם מצפן לו-פן את כיווני 2 הדירות האופציונליות ויחווה דעתו על פי תורת הכוכבים המעופפים (לא כל יועץ פנג שואי מכיר שיטה מעמיקה זו ולכן חשוב לוודא שהיעוץ משתמש בה).
באופן כללי, דירה עם חזית לגינה ולמזרקה, בבית חדש (השייך לעידן 8 לפי שיטת הכוכבים המעופפים) בעל פוטנציאל גבוה להיות מוצלח, אך יש גם יוצאים מן הכלל ולכן אני ממליצה לך לבדוק זאת לעומק.
לגבי בית הקברות - מאחר והוא מוסתר על ידי בניינים, לא יהיה ניתן לראות אותו מהבית, אני מניחה שהוא ממוקם במרחק סביר מהבית המדובר. כמו כן, לפי תיאורך, בנוסף לחזית עם הגינה, 2 הבתים נהנים מתמיכה של בניינים בצד האחורי - וגם אספקט זה חשוב מבחינת הפנג שואי בבחירת בית. בית העלמין, למרות שהוא ממוקם באופן שונה בכל אחת מהאופציות, אין בכך די כדי להחליט מי מבין 2 הדירות עדיפה על השניה. כרגע, האופציה של הבית הראשון היא עדיפה (בגלל מיקום טוב יותר של בית הקברות) אך זאת על סמך מידע חלקי בלבד. ייתכן מאוד כי בדיקת מפת האנרגיות לפי שיטת הכוכבים המעופפים תניב מסקנה שונה - וזו המלצתי.

שלך
מירב אייכלר
יועצת פנג שואי
27/10/2005 17:37:00 אורית29   איזה בנין עדיף- המשך, בניין בן 20 קומות        
מירב שלום ותודה על התשובה. אנחנו עדיין בתהליך חיפוש דירה והתלבטויות.ייתכן מאד שבהמשך אעזר בייעוץ.
ברצוני לחדד את שאלתי הקודמת ולהוסיף כי הבניין הראשון טרם החל להיבנות והאיכלוס בעוד כשנתיים. הבניין השני בנוי ומדובר באיכלוס מיידי (פברואר-אפריל).
תיקון: חזית 2 הבניינים פונה לכיוון ההפוך (לכיוון הכביש), עורף הבנין פונה לכיוון הפארק. בשני הבניינים הדירה שלי (והמרפסת) פונה לכיוון הפארק והמזרקה. בבנין הראשון המזרקה בכיוון מערב- צפון מערב מהמרספת (ממש מול) ובשני גם מול (כיוון צפון מזרח-צפון). מאחורי הבניין השני אין בנין.
האם משמעותי לאן פונה חזית הבנין אם הדירה עצמה פונה לפארק? (למעשה, הגיוני שחזית לא תפנה לתוך הפארק). ידוע לי שמקור מים צריך להיות מלפנים אז כיצד יש להתייחס לכך?
תאריך לידה שלי (אורית): 23.2.1976, ובעלי (מאיר): 2.8.1966. האם יש כיוונים מומלצים באופן כללי? אשמח עם תפרטי.
כיצד הפאנג-שואי מתייחס לשכונת מגורים של בניינים כה גבוהים (20 קומות)? האם מרחק של כ-300 מטר מבית עלמין מספיק?
בתודה גדולה מראש, אורית
27/10/2005 22:02:00 אורית29   הוספת קישור - איזה בנין עדיףקישוק מצורף להודעה           
מירב הוספתי תמונת הדמיה של השכונה. הסבר:
1. מיקום הבנין הראשון שטרם נבנה: מול שורת הבניינים הקיימים לאורך הפארק, תהיה שורה דומה (רק בניינים גבוהים יותר - 20 קומות). הבנין המדובר ימוקם בדיוק מול המזרקה, והדירה פונה לפארק. מאחורי השורה שעוד לא נבנתה תבנה שורה נוספת של מס´ בנינים (בני 15 קומות לפחות, ככל הנראה 20 קומות).
2. הבנין השני בנוי ובתמונה הוא הכי שמאלי (מרפסת הדירה משקיפה לכל אורך הפארק). כרגע נראה באופק בית קברות, אך כנראה ששתי שורות הבנינים שיוקמו מול יסתירו.
מקווה שהתרשים יעזור. זקוקה לעזרתך האדיבה, אורית.
28/10/2005 11:08:00 מירב אייכלר - מנהלת פורום   תעדוף דירה              
הי אורית,
שאלות רבות יש לך, וחכמות, ואוכל לענות לך על חלקן מרחוק:
מרחק 300 מטר מבית העלמין:
אין מידה מדויקת של מרחק מספיק מבית מגורים לבית קברות. מדובר פה בהערכה האם קיים מרחק סביר. כרגע מפריד בין הבניין (הבניין שבנוי כבר) לבית העלמין פארק ובעתיד ייבנו גם בניינים.. מתי הבניינים אמורים להבנות? האם מראה בית העלמין מהבית מפריע לך / לבן זוגך? לי זה נשמע כמו מרחק סביר אך אתם צריכים לגור בבית זה ולכן עליכם לבדוק את תחושותיכם לגבי בית העלמין - האם הוא מפריע לכם או לא.
האם בכל פעם שתביטי מהמרפסת תראי את בית העלמין או למעשה את הפארק? (טכנית - ניתן לראות את שניהם אך הכוונה היא היכן נמצאת תשומת הלב שלך..).

לגבי נוכחות של בניינים גבוהים:
אין נכון ולא נכון. בניינים גבוהים מאחורי הבית מעניקים תמיכה והגנה - פיזית ופסיכולוגית. זהו מאפיין טוב עבור מגורים. בניינים גבוהים גם מהווים סוג של "הרים" החוסמים אנרגיה שמגיעה מכיוונם. אנרגיה זו יכולה להיות שלילית ואז הבניינים מגינים עליכם מפניה, אך מאותו כיוון ייתכן ומגיעה אנרגיה חיובית וחיונית להצלחה או לשפע ולכן חסימתה מהווה בעייה. זו הסיבה שקשה לי לענות לך מרחוק בלי לבדוק את המקום עצמו את מפת הכוכבים שלו (לכל בית נכנסות 8 סוגי אנרגיות שונות מכיוונים שונים, השונים מבית לבית. חלקן חיוביות ונרצה להכניסן כמה שיותר לבית וחלקן שליליות ונרצה לחסום את גישתן לבית..).
אגב - באיזה קומה נמצאות הדירות המדוברות?

לגבי החזית:
אמנם הכניסה לבניין היא בצד האחורי (ביחס לפארק) אך מאחר ושתי הדירות פונות לפארק - מבחינת הפנג שואי - החזית של הדירה היא דווקא לכיוון המואר והפעיל ביותר שלה - ולדעתי זה כיוון הפארק. מוטיב של מים בחזית לרוב הוא מצוין, ויש אותו לשתי הדירות. מים בחזית יביאו דברים שונים - הכל בהתאם לכיוון מהם הם מגיעים ואילו אנרגיות מגיעות משם (שוב.. מפת כוכבים...). גם פה ייתכן שנכנסת אנרגיה בעייתית המחוזקת על ידי המים - ולכן שוב אני ממליצה לעשות בדיקה במקום.

לגבי תאריכי לידה ומינג גואה:
מינג גואה שלך הוא 9, אלמנט אש. של מאיר 7, אלמנט מתכת. הייתי מכניסה לחדר השינה שלכם צבע אדמה (כתמתם, צהבהב או אחד מצבעי האדמה) ליצירת הרמוניה בין האנרגיות שלכם.
כיוונים מיטיבים:
עבורך הכיוונים המיטיבים הם (לפי סדר יורד) מזרח (הכי טוב), דרום מזרח, צפון ודרום. הפחות טובים שיש להמנע מהם: צפ´ מזרח (הכי רע), מערב, דרום מערב וצפון מערב.
למאיר:
הטובים: צפון מערב, דרום מערב, מערב, דרום מזרח. הכיוונים הפחות טובים: מזרח, דרום מזרח, דרום וצפון (צפון הכי גרוע עבורו).
מה הכוונה?
להמנע מלישון עם הראש באחד הכיוונים המזיקים, לשבת בשולחן העבודה לכיוון מועיל וכו..

שלך
מירב אייכלר

08/11/2005 21:53:00 אורית29   הבנין הראשון הממוקם מול האגם                 
שלום מירב,
תודה על תשובתך, יש לי כמה שאלות יותר ספציפיות. (המחשב היה בתיקון ולכן לא חזרתי קודם).
כרגע רק הבנין הראשון רלוונטי, זה שמול האגם והמזרקה. בית העלמין כבר לא מטריד, כיוון שכלל לא ייראה. הבנין טרם החל להיבנות והאיכלוס רק בעוד כשנתיים. הבניינים שאמורים להיות מאחורי הבנין (בהנחה שהחזית היא כיוון הדירה שלי - לפארק) עדיין לא נבנו וייבנו רק במהלך השנים הבאות (תוך 6-3 שנים), וגם הבניינים שליד הבנין טרם נבנו. (הבנין מכיוון צפון יאוכלס גם הוא בעוד שנתיים, ומצד שני ייבנה רק בעוד מס´ שנים). האם עדין ניתן לבדוק את מפת הכוכבים בצורה יעילה? (הבניינים שכבר קיימים הם אלו שממול לבנין שלי - שורת בניינים מצידו האחר של הפארק).
פרטים על הדירה עצמה:
הדירה הינה מערבית (המרפסת) ודרומית. המטבח בכיוון מזרח. חדר שינה הורים דרום-מערב (ראש מיטה לכיוון דרום), וחדר ילדים: מערב, דרום-מזרח וחדר בצפון (צד שני של הסלון). אנו חושבים לקנות דירה בקומה 6 או 7 (כאמור, מתוך 20 קומות). מה המשמעות של הגובה?
כרגע הענין שהכי מטריד אותי הוא שהאגם עם המזרקה, הממוקם מול הדירה, הוא בכיוון מערב וצפון-מערב ממרכז הדירה. קראתי שמיקום זה למקור מים אינו מוצלח (הפסד כלכלי) ואני מאד חוששת. בנוסף, לדירה יש מגרעת (לא גדולה מאד) בכיוון צפון-מערב. כיוון זה חשוב לי במיוחד היות ובעלי הינו המפרנס היחידי כרגע ודווקא הייתי רוצה לחזק. אני יודעת שקשה לך לחוות מרחוק ובכל זאת הייתי שמחה לשמוע דעתך בענין מטריד זה.
בתודה אורית.
02/01/2006 17:07:00 מירב אייכלר - מנהלת פורום   משפחת רון שלום!                    
אורית ומאיר שלום רב!
מה שלומכם? איך מתקדמים השינויים בבית?
רציתי לוודא כי השרטוטים של הבית והבניין הגיעו אליכם בשלום.

שלכם,
מירב אייכלר
יועצת פנג שואי
09/11/2005 22:40:00 מירב אייכלר - מנהלת פורום   ניתוח פנג שואי לבית בבניין שטרם נבנה                    
אורית שלום,
התיזמון האידיאלי עבור ייעוץ פנג שואי הוא דווקא כשהמבנה טרם הוחלט ואז באמת ניתן למקסם את הייעוץ ולתכנן את הבית באופן אופטימלי מבחינת האנרגיות בבית (זהו למעשה הרעיון מאחורי הפנג שואי).
לפנג שואי גישות שונות ולכן הרבה פעמים אנשים שואלים אותי לגבי נושאים שקראו במקום זה או אחר בחשש או בדאגה. אין חוקים קבועים. לכל בית יש את הפוטנציאל שלו, וכמובן זה משתנה גם בהתאם לדיירים עצמם, לאופיים, לתחום עיסוקם ולנתונים האנרגטיים שלהם (לפי אסטרולוגיה סינית). לכן, לגבי העובדה שהחזית של הדירה פונה אל מקור מים גדול (אגם) בכיוון מסוים, אינה אומרת אם זה חיובי או לא. צריך לבדוק מה מגיע (איזו אנרגיה) מכיוון זה. כיוון כללי (צפון או צפון-מערב) אינו מספיק מדויק עבורי כדי שאוכל לענות לך. לפי שיטת הכוכבים המעופפים, כיווני השמים מתחלקים ל-24 כיוונים (לעומת החלוקה הקלאסית של-8 כיוונים) ולכן חשוב מאוד למדוד לאיזה כיוון באופן מדויק פונה הדירה.
זו גם אחת הסיבות לכך שיועץ פנג שואי מקצועי ואמין חייב להיות נוכח במקום עצמו כדי לתת מענה מעמיק ומדויק.
הייתי ממליצה לך בכל זאת להיוועץ עם יועץ מקצועי שיבדוק את נתוני הדירה. נוכחות של מים בחזית משפיעה מבחינת תזרים מזומנים וקשורה לענייני כספים. לכן שווה לוודא שהדירה מזמנת לכם שפע והצלחה כלכלית. ניתוח של הדירה גם יעזור לך להחליט על מיקום הפונקציות השונות בבית (איפה הכי כדאי שההורים ישנו, הילדים, מאיזה כיוון להמנע, איזה חלון או פתח רצוי להרחיב ועוד ועוד. לכן, מבחינה זו, העובדה שהבית טרם נבנה היא ייתרון מוחלט. לא פעם בייעוצים שנתתי, הגעתי בשלב יחסית סופי של הבניה או השיפוצים, ופרטים כמו מיקום מתג החשמל בחדר הורים (לפי בחירת הקיר הטוב ביותר למנוחה מבחינה אנרגטית) היה ממוקם במקום לא נכון וכבר היה מאוחר מדי עבור הדיירים לשנות (מטעמי תקציב או עצלנות שלאחר מעשה). לכן, בלב מלא, אני ממליצה לך, במידה ואת כן חושבת על ייעוץ פנג שואי - לשלב אותו כמה שיותר מוקדם. בין אם בבחירת הנכס או בשלב התכנון של העיצוב הפנימי והניצול של המרחב בבית.

שלך
מירב אייכלר
יועצת פנג שואי
27/10/2005 19:55:00 יואב ס.   ההודעה מוצגת     בדיחה בנושא בית קברות           
הי מירב ,
השלום לך?
וכמובן גם לך אורית .

אם יורשה לי בעניין בית קברות לבית , בדיחה קטנה:
פעם הם גרו מול הבית קברות ,
היום הם גרים מול הבית .

החיים הם בדיחה בעצם.
בדיחה רצינית למדי .

שנה טובה מירב ,
בריאות ושפע
ממני
יואב סגל
יועץ פנג-שואי

eyeweb בניית אתרים לעסקים