שלום אורח, לחץ להתחבר    הודעות אישיות    דף אישי    שכחתי סיסמא
אודות | צור קשר | פרסום באתר 

women

חסוך זמן וכסף!
שירות אישי למחפשי בעלי מקצוע לבית או לבניין!

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או התקשר אלינו לטלפון:

phon 072-2222150

פורום ניהול מקצועי ועדי בתים

מדור ועד הבית  | מאמרים | קישורים | שאלות נפוצות | הודעות מנהל | פניה למנהל הפורום

ניהול ועד בית - "וועדי כל הבתים התאחדו". הפורום נותן ייעוץ מקצועי לועדי בתים חדשים וותיקים בכל הקשור לניהול ועד הבית. הזדמנות נדירה ליצור קשר בין ועדי בתים כדי לעזור האחד לשני במתן פתרונות בכל הקשור לניהול ועד הבית.
מנהל הפורום:
נאמ.

פורום ניהול מקצועי ועדי בתים

שתף את התוכן ברשת


תוכן הודעה בפורום
תגובה בפורום | חזרה לפורום


ומה לגבי הצבעת רוב לתיקון התקנון כך שיכלול זאת? נושא:
ירון73 נשלחה על ידי:
09/09/2013 09:07:00 בתאריך:
גוף ההודעה:
זה בהחלט יכול להכנס תחת "שירות המקובל על פי הנוהג".

עדכנתי את הדיירים המבקשים לשלילה והם כרגע מתרוצצים בבניין ומנסים לגייס רוב של 2/3 מבעלי הדירות...

מה קורה במצב כזה?
שתף חברים:

תגובות להודעה:

08/09/2013 09:05:00 ירון73   סוכה בבית משותף   הודעה עם תוכן
שלום,

האם הועד רשאי לקנות סוכה לבניין מקופת הועד?
אם כן - איזה רוב צריך להתקבל על מנת שתבוצע ההחלטה?


בתודה מראש,
ירון
08/09/2013 11:51:00 Idanps   לדעתי לא     
התשלומים לועד הבית מבוססים על האמור בסעיף 58 בחוק המקרקעין:
"(א) בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף ולהבטחת השירותים המחוייבים על פי דין או המקובלים על פי הנוהג, ... לעניין זה, "החזקה תקינה" – שמירה על מצבו של הרכוש המשותף כפי שהיה בעת גמר הבניה, לרבות שיפורים שבוצעו בו לאחר מכן בהסכמת בעלי הדירות."
רכישת סוכה איננה נכללת במסגרת ההוצאות המתוארות כאן.
כמובן, דיירים המעוניינים בכך יכולים לרכוש במשותף סוכה, אך לא ניתן לחייב בהוצאה זו את מי שאינו מעוניין להשתתף ברכישה.

חג סוכות שמח.
09/09/2013 09:07:00 ירון73   ההודעה מוצגת     ומה לגבי הצבעת רוב לתיקון התקנון כך שיכלול זאת?        
זה בהחלט יכול להכנס תחת "שירות המקובל על פי הנוהג".

עדכנתי את הדיירים המבקשים לשלילה והם כרגע מתרוצצים בבניין ומנסים לגייס רוב של 2/3 מבעלי הדירות...

מה קורה במצב כזה?
09/09/2013 09:32:00 Idanps   אי אפשר           
נוהג הוא כמובן עניין של פרשנות, אבל בהנחה שהבניין אינו בלב מאה שערים, קשה לי להגדיר רכישת סוכה משותפת כנוהג. זו פשוט תוספת לרכוש המשותף, על כל המשתמע מכך.

ביחס לשינוי תקנון:

תקנון אמור לעסוק בענייני נוהל כלליים, ולא ברכישה כזו או אחרת. יתרה מזאת, סעיף 62 לחוק המקרקעין קובע:

"תקנון מוסכם 62. (א) בעלי הדירות רשאים לערוך תקנון ולשנות את הוראותיו ברוב של בעלי הדירות ששני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם, אולם אין לקבוע או לשנות בתקנון זכויות של בעלי דירות או להטיל עליהם חובות או תשלומים מסוג או בשיעור שלא פורשו בחוק זה אלא בהסכמתם, ואין לקבוע הצמדה של חלק מסויים מהרכוש המשותף לדירה פלונית אלא בהסכמת כל בעלי הדירות."

ברור שחיוב המתנגדים בהשתתפות ברכישה הינה הטלת תשלום מסוג שאינו מופיע בחוק, ולכן הוא אסור.


eyeweb בניית אתרים לעסקים