שלום אורח, לחץ להתחבר    הודעות אישיות    דף אישי    שכחתי סיסמא
אודות | צור קשר | פרסום באתר 

women

חסוך זמן וכסף!
שירות אישי למחפשי בעלי מקצוע לבית או לבניין!

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או התקשר אלינו לטלפון:

phon 072-2222150

פורום משפטי לוועדי הבתים

מדור ועד הבית  | מאמרים | קישורים | שאלות נפוצות | הודעות מנהל | פניה למנהל הפורום

פורום יעוץ משפטי - בתחום המשפטי בכל הנושאים הקשורים לבית המשותף, סיכסוך שכנים, רכוש משותף, סכסוכי שכנים ועוד. אין להתייחס לתשובות כייעוץ מבחינה משפטית אלא כסיוע להבהרת נושאים שונים בתחום זה בלבד. ניהול הפורום על ידי עו"ד עופר שחל המומחה בתחום הרכוש המשותף. את סיפרי "המדריך השלם לבית המשותף" ניתן לרכוש דרכי ישירות. ניתן לסמס למספר 0505255266 ולהזמין את הספר. מחיר 89 ₪. תוספת למשלוח בדואר רשום 16 ₪. תשלום במזומן או בהמחאה.
מנהל הפורום:
עורך דין עפר שחל.

פורום משפטי לוועדי הבתים

שתף את התוכן ברשת


תוכן הודעה בפורום
תגובה בפורום | חזרה לפורום


ת נושא:
עורך דין עפר שחל נשלחה על ידי:
14/03/2016 13:25:00 בתאריך:
גוף ההודעה:
לדעתי יש מה לעשות. נראה לי שהדרך הכי יעילה והכי זולה יחסית היא להשיב לעו"ד אשר פנה אליכם בדרישה לקנס מוגדל והוא כביכול כבר בליך גבייה, להשיב לו באמצעות עו"ד מטעמכם ולגולל את כל הטענות והעובדות בתקווה שזה יעצור את ההליך המיותר הזה.
שתף חברים:

תגובות להודעה:

08/03/2016 16:11:00 יסמין   קנס בגין מפגע שמקורו ברכוש פרטי של בעל דירה אחר   הודעה עם תוכן
בחצר האחורית של ביתנו המשותף עוברת צנרת פרטית של מי ביוב השייכת למחסן של בעלת נכס בבנין (הנמצא במרתף הבנין).
בעקבות נזילה מצנרת זו נוצרה שלולית מקומית בחצר.
בעלי הדירות קבלו דו"ח מפקח העיריה שעיקרו הצורך לתקן את המפגע.
בעלת היחידה הפרטית הנ"ל איננה גרה בבנין. אנו הודענו לה במייל וב-SMS על המפגע ובקשנו שתתקנו. היא לא תקנה את המפגע במועד על כן קבלנו דרישת קנס מהמחלקה המשפטית בגין אי מילוי דרישת תקון המפגע.
פנינו בכתב למחלקה המשפטית של העיריה ונמקנו מדוע איננו אמורים לשלם את הקנס: 1. מדובר במפגע שנגרם ע"י צנרת פרטית שאיננה שייכת לרכוש המשותף. איננו רשאים עפ"י החוק לתקן ליקוי ברכוש פרטי של אחר ואין לנו אפשרות טכנית לתקן את הגורם למפגע כי הוא בתוך המחסן הפרטי. 2. הצנרת הפרטית שגרמה למפגע שייכת לבית שמוש פרטי של יחידת המחסן/מרתף בלבד. צרפנו ראיות ומסמכים מגנזך העיריה כי צנרת זו ובית השמוש נבנו בשעתו ללא היתר כחוק והוצא נגדו צו הריסה ע"י העיריה, אך הצו לא בוצע. זו סיבה נוספת שאיננו אמורים לתקן צנרת שנבנתה ללא היתר ואיננה רכושנו הפרטי.
במכתבי בקשתי לבטל את הקנס שהושת עלינו, מבלי שהעיריה בדקה את העובדות החריגות והמיוחדות בבית, מהנמוקים שהעליתי לעיל. לחילופין, לאור המידע שמסרתי לעיריה היה עליה לשקול מקרה ספיציפי וחריג זה שלא מאפשר את מילוי דרישת העיריה מאיתנו לתקן את המפגע. הקנס הרי מוטל עקב אי מילוי דרישת העיריה, אבל במקרה זה לא יכולנו למלא אחר דרישת העיריה, ולכן הענישה הקולקטיבית עלינו בצורת קנס איננה מוצדקת כלל ועיקר.
שלחנו לבעלת המרתף העתק מפניתנו למחלקה המשפטית לבטל את הקנס שהוטל עלינו, ורק אז היא תקנה את המשאבה המחוברת לצנרת, בתוך הנכס שלה, שגרמה למפגע. כלומר, היא מודה כי מקור המפגע בתוך הנכס שלה. ברשותנו חשבונית בסך 4200 ש"ח על החלפת המשאבה הפרטית בתוך המחסן, ע"י בעלת המחסן.
המחלקה המשפטית לא מצאה לנכון למלא את חובתה ביחס לחוק ההנמקות ולא השיבה לטענותי, אפילו לא בצורה לקונית, כדי שאדע כיצד לפעול. תחת זאת פנתה באופן שרירותי למשרד עו"ד פרטי וזה שלח לי הודעת קנס מוגדלת.
שאלותי:
האם לא מוצדק לבטל את הקנס הקולקטיבי שהושת עלי שעה שלא עברתי על החוק?
האם מומלץ שאשלם את הקנס למרות שהמפגע מקורו ברכוש פרטי של בעל דירה אחר ואני לא אחראי ולא רשאי לתקנו?
אם אשלם את הקנס, את מי עלי לתבוע כדי לקבל החזר כספי: את העיריה שהטילה קנס למרות העדר אחריות ואשמה מצידי, את בעלת הנכס שלא תקנה את הליקוי לפי דרישת העיריה? או את שניהם?
באיזה ערכאה משפטית להגיש את התביעה?

13/03/2016 12:43:00 יסמין   עו"ד עופר שחל, העיריה מתייחסת למבנה במקום לבני אדם     
העיריה מתייחסת למבנה הבית המשותף, כיחידה אחת, ולא לבעלי הדירות, שאין להם שליטה אחד במעשי השני.
במקרה זה, אפילו לא יכולנו לפעול במקום בעל נכס אחר בבנין, גם אילו רצינו.
העיריה מטילה עלינו עונש קולקטיבי יקר מאוד.
אין מה לעשות?
14/03/2016 13:25:00 עורך דין עפר שחל   ההודעה מוצגת     ת        
לדעתי יש מה לעשות. נראה לי שהדרך הכי יעילה והכי זולה יחסית היא להשיב לעו"ד אשר פנה אליכם בדרישה לקנס מוגדל והוא כביכול כבר בליך גבייה, להשיב לו באמצעות עו"ד מטעמכם ולגולל את כל הטענות והעובדות בתקווה שזה יעצור את ההליך המיותר הזה.

eyeweb בניית אתרים לעסקים