שלום אורח, לחץ להתחבר    הודעות אישיות    דף אישי    שכחתי סיסמא
אודות | צור קשר | פרסום באתר 

women

חסוך זמן וכסף!
שירות אישי למחפשי בעלי מקצוע לבית או לבניין!

המוקד לדייר של פורטל בית משותף דואג שבעלי מקצוע הוגנים ומקצועיים יתנו לך שירות. מלא את הטופס או התקשר אלינו לטלפון:

phon 072-2222150

פורום משפטי לוועדי הבתים

מדור ועד הבית  | מאמרים | קישורים | שאלות נפוצות | הודעות מנהל | פניה למנהל הפורום

פורום יעוץ משפטי - בתחום המשפטי בכל הנושאים הקשורים לבית המשותף, סיכסוך שכנים, רכוש משותף, סכסוכי שכנים ועוד. אין להתייחס לתשובות כייעוץ מבחינה משפטית אלא כסיוע להבהרת נושאים שונים בתחום זה בלבד. ניהול הפורום על ידי עו"ד עופר שחל המומחה בתחום הרכוש המשותף. את סיפרי "המדריך השלם לבית המשותף" ניתן לרכוש דרכי ישירות. ניתן לסמס למספר 0505255266 ולהזמין את הספר. מחיר 89 ₪. תוספת למשלוח בדואר רשום 16 ₪. תשלום במזומן או בהמחאה.
מנהל הפורום:
עורך דין עפר שחל.

פורום משפטי לוועדי הבתים

שתף את התוכן ברשת


תוכן הודעה בפורום
תגובה בפורום | חזרה לפורום


הרוב הדרוש לסיום התקשרות עם מתחזק נושא:
דִּינה נשלחה על ידי:
19/02/2016 18:42:00 בתאריך:
גוף ההודעה:
הוא של בעלי הדירות שלפחות שני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם, בדיוק כמו הרוב הדרוש למינוי מתחזק.
שתף חברים:

תגובות להודעה:

17/02/2016 19:10:00 Bdz   האם העסקת חברת ניהול זה לתמיד?   הודעה עם תוכן
האם ניתן לחייב "חושבים מחדש" אחרי שכבר מעסיקים חברת ניהול או שמרגע שמועסקת חברת ניהול זה לתמיד?
19/02/2016 12:39:00 עורך דין עפר שחל   ת     
בוודאי. ניתן להחליף חברת ניהול בהסכמת מחצית מבעלי הדירות וניתן להביא לסיום התקשרות עם מתחזק חיצוני ללא קשר להחלפה בהחלטה רגילה באסיפה.
19/02/2016 18:42:00 דִּינה   ההודעה מוצגת     הרוב הדרוש לסיום התקשרות עם מתחזק        
הוא של בעלי הדירות שלפחות שני שלישים של הרכוש המשותף צמודים לדירותיהם, בדיוק כמו הרוב הדרוש למינוי מתחזק.
20/02/2016 10:47:00 עורך דין עפר שחל   ת           
אני חולק עליך.
נוסח הסעיף אינו אומר זאת ואני חוזר על עמדתי לפיה כדי למנות לראשונה מתחזק בבית נדרש אכן רוב שני שליש. כדי להחליף מתחזק קיים במתחזק אחר צריך חמישים אחוז. ואילו כדי להביא לסיום התקשרות עם מתחזק ולחזור למצב בו אין מתחזק חיצוני מספיק רוב רגיל.
20/02/2016 13:57:00 דִּינה   הרוב הדרוש לסיום ההתקשרות עם מתחזק - קביעת החוק              
נקבע בשני חוקים
בסעיף 71(ב)(1) לחוק המקרקעין נקבע שהתקשרות עם מתחזק תעשה בשתי דרכים, באמצעות תקנון - או - בהחלטה של בעלי הדירות שצמודים לדירותיהם שני שליש מהרכוש המשותף.

ברי הוא, שניתן לקבוע התקשרות עם מתחזק באמצעות תקנון מוסכם או ביטול ההתקשרות איתו ע"י שינוי התקנון, רק ברוב של בעלי הדירות ששני שליש מהרכוש המשותף צמודים להן (ס´ 62 לחוק המקרקעין).

לגבי מינוי מתחזק שלא באמצעות תקנון, הסמכות נתונה בידי בעלי הדירות ששני שליש מהרכוש המשותף צמוד להן (ס´ 71 לחוק המקרקעין).
ומה באשר לסיום ההתקשרות?
הדבר נקבע בסעיף 14 לחוק הפרשנות, תשמ"א-1981 -
ציטוט -
"14. הסמכה לעשות מינוי - משמעה גם הסמכה להתלות את תקפו, לבטלו, לפטר את מי שנתמנה או להשעותו מתפקידו."

ולכן, החוק קובע שההסמכה לביטול מינוי מתחזק נתונה בידי מי שהוסמך למנותו - קרי: בעלי הדירת ששני שליש מהרכוש המשותף צמוד לדירותיהם - ולא לרוב רגיל של אסיפת הדיירים.

20/02/2016 16:56:00 עורך דין עפר שחל   ת                 
טעות גדולה בידך ולטעמי את יודעת זאת אך תשוקתך לפלפול וניגוח מעבירה אותך שוב על דעתך:
העובדה שחוק המקרקעין אינו קובע מהו הרוב הנדרש לסיום התקשרות עם מתחזק מלמדת על כך שנדרש רוב רגיל ולא על רוב מיוחד. מכל הן אתה שומע לאו. זהו הכלל הפרשני שחל כאן וזו גם תכלית המחוקק.
קבע המחוקק שרק רוב של מחצית די בו כדי להחליף מתחזק אך שתק לגבי סיום התקשרות עימו. הוא הקל בכך על הבית ולא היקשה.

לו חלילה היתה עמדתך נכונה היה המתחזק חזק מאסיפת הדיירים. היה מחזיק בבית כמו בן ערובה. לא ניתן היה לפטרו גם אם פישל כי קשה מאוד להשיג רוב של שני שליש. ולא זו היתה כוונת המחוקק. המחוקק אינו מגן על מתחזק כושל אלא על דיירי הבית.

דומני שהסברתי לך כבר בעבר דינה יקרה שאין לי ענין לווכחנות שלך ולפלפלנות שלך.

eyeweb בניית אתרים לעסקים